Aromamasáže

Čo je aromaterapia

Aromaterapia je prírodná liečba, ktorá využíva rastlinné silice. Pre psov majú tieto silice veľký význam. Je známe, že aromaterapia významne ovplyvňuje psychický stav a navodzuje príjemné pocity ako u ľidí, tak aj u zvierat. Rastlinné silice ale nepôsobia iba na myseľ, harmonizujú a ovplyvňujú aj telo. Sú schopné mierniť zápalové procesy v tele a pôsobia aj antibakteriálne. 

Aromaterapia u psov 

Najefektívnejší spôsob aplikácie rastlinných esenciálnych olejov je u psov formou masáže, kde sa spojí príjemný relaxačný efekt z masáže s liečebnými účinkami rastlinných silíc, ktoré prestupujú pokožkou do krvného obehu. Masážou aplikované esencie sú tiež najtrvanlivejšie, pretože psiemu organizmu trvá dlhšiu dobu, rádovo hodiny až dni, kým ich kompletne vylúči a po celú túto dobu pozitívne pôsobí na organizmus.

Ďalšou výhodou aromamasáže u psov je, že nosiče rastlinných silíc sú vyvinuté priamo pre psiu pokožku a obsahujú veľké množstvo minerálnych látok, ktoré zároveň vyživujú kožu a srsť psa. Tieto balzamy hydratujú pokožku, zabraňujú tvorbe šupín a pôsobia proti lámavosti srsti. 

Aromamasáž sa u psov používa nielen pre hĺbkovú relaxáciu a očistenie organizmu, ale aj k odstráneniu psychických problémov a strachu, ktoré bývajú často spojené s fyzickou chorobou. Veľmi dobre pôsobí napríklad na strach pred výstavou alebo pred návštevou veterinára. Pravidelné prevádzanie aromaterapeutických masáží v kombinácii s ďalšími prírodnými metódami ovplyvňujúcimi psychickú pohodu zvieraťa, vedie k výraznému upraveniu psychiky zvieraťa.

Aromatherapy systém sa skladá z troch základných komponentov pre prípravu masážnej emulzie: 

  • hlbinnej morskej vody pre zvláčnenie kože s obsahom kyseliny hyaluronovej a morského kolagénu,
  • masážneho púdru pre pevnú, hladkú a lesklú srsť, ktorý uvoľňuje zapletené srsť,
  • antistatického oleja pre zníženie svrbivosti, statického náboja srsti a zvýšenie lesku.

Hlavnou současťou masážnej emulzie je rastlinný éterický olej, ktorý zaisťuje aromaterapeutický efekt.

Máme k dispozícii výber zo šiestich typov aromatických olejov  k posilneniu psychickej a fyzickej kondície  s rôznym účinkom:

  • Sladký pomaranč a majoránka - sladká a jemná vôňa, ktorá vyvoláva hrejivé pocity, ukľudňuje napätie a stres a prináša psíkom výrazné zlepšenie nálady. Túto esenciu doporučujeme pre zvieratá v rekonvalescencii, staršie a nervózne zvieratá, ktoré strácajú chuť k životu.
  • Levandula, Ylang-ylang a ruža- kvetinová a skľudňujúca vôňa navodzuje čisté pocity, ukľudňuje znepokojenie a nervozitu a prináša miernu náladu a povznášajúce pocity. Je vhodná pre hyperaktivné zvieratá s nekľudnou psychikou.
  • Eukalyptus, bobule jalovca, kakost a Ylang-ylang - silná korenená vôňa bylín regeneruje unavené telo po vysokej námahe, športovom výkone alebo intenzivnom tréningu. Vyrovnáva telesné a psychické pocity.
  • Kakost, ružové drevo a Patchouli - jemná drevitá relaxačná vôňa  minimalizuje stres a podporuje udržovanie zdravej srsti. Táto kombinácia je vhodná pre dermatologických pacientov, ktorí sú často kvôli svrbivým pocitom v stálom napetí.
  • Neroli, Petitgrain, Tangerine a rozmarín - obsahuje výťažky z kvetov a vetvičiek horkého pomarančovníka, mandarínky a rozmarínu. Čarovná sladká a kyslá vôňa redukuje pocity strachu a úzkosti a osviežuje telo i myseľ. Túto kombináciu doporučujeme pre bojazlivé a plaché zvieratá.
  • Rímsky harmanček, citrón a cédrové drevo - povzbudzujúca ovocná vôňa odnáša ako svieži vánok pocity úzkosti a frustrácie. Navodzuje svieži pocit ako po pobyte v prírode a tým dáva vašemu psíkovi prirodzenú vyrovnanosť. Hodí sa pre zvieratá chované v byte, v meste a pod., ktoré nemajú dostatok pohybu vo voľnej prírode. Je vhodná tiež pre psíky, ktoré si z dôvodu kondície už nemôžu dovoliť  dlhšie prechádzky a sú tým frustrované..

Následné vykúpanie v SPA šampónoch a kondicionéri pre profesionálne použitie určené pre psíkov, ktorí majú za sebou špičkovú estetickú procedúru v rámci špeciálnej programovej rady systému aromatherapie alebo thalassotherapie. Zahŕňa kombináciu bahenných prísad z rôznych častí sveta, ktoré majú vynikajúce vlastnosti pri čistení kože a obsahujú špeciálne bieliace prísady, ktoré neobsahujú žiadne umelé bieliace prostriedky. Tieto výrobky boli vytvorené s cieľom zvýšiť estetickú účinnosť a predĺžiť efekt produktov zo špeciálnej programovej rady. Aromamasáže s morskou vodou s použitím prírodných ingrediencií vracajú psíkovi prirodzenú rovnováhu tela i duše.