Čistenie zubov

Ultrazvuková zubná kefka Cleany teeth pre psov pre antibakteriálne a jemné čistenie zubov psov

80% všetkých psov starších ako 3 roky má problémy so zubami a ďasnami.

Ultrazvuková zubná kefka Cleany teeth čistí zuby aj ďasná psíka a zároveň ich chráni pred kazmi a zápalmi. Ultrazvukové vlny vytvárajú jemné vibrácie, a to všetko vďaka piezo čipu uloženému v krčku zubnej kefky. Každú sekundu štetinami kefky prejde až 1 milión vĺn, ktoré prechádzajú cez penu vytvorenú zubnou pastou. Tieto vlny môžu dosiahnuť na ktorékoľvek miesto v dutine ústnej a ľahko prejdú aj cez ďasná.  

Ultrazvuk dosahuje aj do tých najmenších medzierok, krčkov zubov, praskliniek a medzier a čistí bez nutnosti pohybu kefky a vďaka tomu je kefka citlivá a vhodná aj pre veľmi citlivé zuby a ďasná. 

Cleany teeth ponúka nasledovné výhody:

 • rýchle a vysoko účinné antibakteriálne hĺbkové čistenie
 • čistenie zubov a odstraňovanie zubného kameňa bez rizika anestézie
 • zabraňuje sa vzniku nových plakov a zubného kameňa
 • čistí bez pohybu, vibrácií alebo šumu - prínos pre citlivé zuby a ďasná
 • čistí i tam, kde štetiny kefky nedosiahnu (ďasnový žliabok, interdentálne  priestory, trhliny
 • zlepšuje krvný obeh a prietok lymfy
 • znižuje poškodenie zubov oderom a znižuje podráždenie ďasien
 • ultrazvuk podporuje hojenie rán a regeneráciu
 • antibakteriálny účinok ultrazvuku eliminuje patogénne účinky baktérií na zuboch, na ďasnách a hlavne v ďasnových kapsách (kde sa množia paradentné zárodky)
 • znižuje a zabraňuje nepríjemnému zápachu úst a kazu
 • umožňuje imunitnému systému sústrediť sa na iné než ústne oblasti

Čo je ultrazvuk

Ultrazvuk je akustické vlnenie a jeho jednotkou je Hz. Každý Hz sa rovná jednej oscilácii za sekundu. Ultrazvukové vlny sa šíria ako vibrácie podobné zvukom z reproduktorov, ale ich frekvencia leží nad prahom počuteľnosti ľudského ucha, počuteľného zvuku, ktorý je cca 20 kHz. Zubná kefka Cleany teeth pracuje s frekvenciou 1 MHz (1 milión kmitov za sekundu).

Predpokladom pre prenos ultrazvukových vĺn je prenosové médium (prenosové molekuly). V prípade Cleany teeth je to špeciálny čistiaci gél. Ultrazvuk sa využíva pre čistenie v sonografii, na hojenie a pod. Frekvencia a intenzita definujú typ ultrazvuku. Tvrdý ultrazvuk rozbíja zubný kameň a používajú ho zubní lekár (nízka frekvencia a vysoký výkon), zatiaľ čo jemný ultrazvuk (vysoká frekvencia a nízky výkon - ako u Cleany teeth) je neškodný.

Ultrazvukový gél na čistenie zubov čistí jemne a dôkladne pomocou miliónov nano bublín. Tento gél neobsahuje žiadne drsné častice, ktoré by spôsobovali odieranie skloviny. Bežné zubné pasty neprodukujú žiadne nano bubliny. Špeciálne účinné látky v géle zaisťujú optimálny prenos ultrazvuku. Hneď ako ultrazvuk zasiahne penu v ústach, bilióny nano bublín sa vytvorí každú milisekundu. Tieto bubliny kavitujú a implodujú. Sú extrémne pohyblivé a dostanú sa aj do najmenšej prasklinky medzi zubom a ďasnom. V dôsledku pôsobenia kavitácie a implózie na tenké steny (membrány) buniek baktérií dôjde k rozloženiu bakteriálnych raťazcov. Všetky znečisťujúce látky v ústnej dutine, ako sú plaky, baktérie atď. sú dôkladne odstránené. Súčasne majú ultrazvukové vlny pozitívny vplyv na ďasná, zvyšujú prekrvenie v mieste aplikácie, a tým urýchľujú hojenie, znižujú bolesť a redukujú opuchy.